Uncategorized

Sada náradia pre začiatočníkov

306

Každý domov potrebuje dobrú súpravu náradia. Či už bývate v novom byte v meste alebo v starom storočnom dome na predmestí, nakoniec budete musieť urobiť nejaké vylepšenia domu.

Iste, môžete si vyhľadať niekoho, kto by to za vás všetko vyriešil. Ale každý môže vykonávať jednoduché opravy, ako je zavesenie rámika na obrázok, výmena závesu skrinky alebo montáž nábytku zo súpravy. Stačia správne nástroje. Z mojej vlastnej skúsenosti najviac odporúčam gola sadu.

Je dobré vyznať sa vo všetkom čo máte doma, aspoň základne, rovnako ako to platí napríklad pre prácu s počítačmi, kde je dobré vyznať sa aspoň v základných sieťových prvkoch, rovnako je dobré vyznať sa aspoň v základnom náradí.

Niektorí ľudia hovoria: „Nebudem ich používať tak často, takže nebudem musieť investovať do kvalitných nástrojov“. Ale pravdou je, že ak si kúpite niečo vo vysokej kvalite, nielen že vydrží dlhšie, ale tiež to funguje lepšie, a to je dôležité pre amatérov, ktorí robia najlepšiu možnú prácu a nie sú brzdení slabším nástrojom.

Dobrá štartovacia súprava bude obsahovať minimálne kladivo, pásku, skrutkovač a vrtáky, šesťhranné kľúče, kliešte na ihly a nástrojový nôž. Ak však chcete rozšíriť už svoj existujúci súbor nástrojov alebo sa snažíte spojiť svoje vlastné do akejsi sady, tu je niekoľko návrhov od profesionálnych stolárov a ďalších odborníkov, čo by tam nemalo chýbať.

  • Kladivo: môže byť veľmi osobnou individuálnou vecou, s hmotnosťou, pohodlím a priľnavosťou. Aby ste našli správnu rovnováhu medzi výškou a pohodlím priamo pre vás je dobré vyskúšať si pár priamo v obchode.
  • Multibitový skrutkovač: neobťažujte sa nákupom súprav s piatimi rôznymi dĺžkami a typmi skrutkovačov. Namiesto toho získajte multibitovú verziu, v ktorej sú uložené všetky bežné kúsky v rukoväti.
  • Kvalitný vreckový nôž: pri otváraní škatúľ, rezaní sadrokartónu alebo sťahovacích drôtov uľahčí prácu poriadny kvalitný nôž, ktorý môžete mať stále pri sebe.
  • Meracie pásky: aké široké je vaše okno? Aká veľkosť pohovky sa zmestí do vašej obývačky? Páskové opatrenie vám pomôže rýchlo odpovedať na tieto a ďalšie otázky ľahko a jednoducho
Rate this post