Bývanie

Altanky pre príjemne posedenie v záhrade

2731

Zaujali vás altanky a chceli by ste mať takýto jeden kúsok aj vy doma? Potom niet na čo čakať! Jediné nad čím by ste si mali lámať hlavu je jeho prevedenie. Dostupné sú altanky kované a samozrejme altanky z drevených materiálov. Pre mnohých sa altanky aicky spájajú s drevom, no kované altanky takisto nie sú na zahodenie a mohli by si vás rovnako veľmi rýchlo získať.

Vybrať si môžete tiež tvar, aký by váš altanok mal mať. K dispozícii sú altanky štvorcových tvarov a šesťuholníkových tvarov. Tvar altanku by ste si mali vyberať predovšetkým na základe toho, aké sedenie by ste v novom altanku uprednostnili. Okrúhly stôl vynikne skôr v šesťuholnikovom altanku, pretože užívateľom poskytne viac priestoru.

drevene-altankyAltanky by nemali byť ani príliš veľké, no ani príliš malé. Je dôležité obzerať predovšetkým altanky takej veľkosti, ktorá sa hodí do vašej záhrady. Zároveň by ste mali starostlivo zvažovať, čo všetko by ste v altanku chceli mať a aký typ záhradného nábytku uprednostníte.

Altanky vám môžu vytvoriť dostatok otvoreného priestoru odkiaľ budete môcť pozorovať krásy okolitého sveta, no na druhej strane sa v nich môžete skryť pred ľuďmi. Aj na základe toho by ste si mali vyberať vaše altanky. Ak sa radšej skrývate, potom by ste mali uprednostniť drevené altanky s bočnými stenami, v prípade kovaných altánkov sú bočné steny nahrádzané závesmi. Tento problém však môžete riešiť aj omnoho jednoduchšie, a to umiestnením altánku na to správne miesto. Altanky sa môžu nachádzať pred domom, ale aj za domom. Môžu byť odkryté, ale aj zahalené trávnatým porastom vašej záhrady či ťahavými rastlinami.

Záhradné altanky môžu mať niekoľko variantov a najrôznejších variácií. Záleží len na kupujúcich, čo od nich očakávajú a za akým účelom ich kupujú. V prvom rade by sa vám altanky mali zapáčiť na prvý pohľad a vyvolať vo vás pokoj, pretože sú obľúbené najmä kvôli oddychu, ktorý do vášho života nepochybne prinesú. Spomaľte a dajte chvíľkam v kruhu najbližších nový rozmer. Altanky spríjemnia každý váš deň. Voľný čas strávený mimo altanku si už nebudete chcieť ani predstaviť!

Rate this post