Bývanie

Drevený nábytok

33

Cítite sa v prírode ako doma? Dokáže vás prechádzka lesom zrelaxovať a navodiť na pokojnú vlnu myšlienok? Tak si predstavte, že by ste svoj domov mohli obaliť do prírodnej atmosféry. Stačí vám na to použiť rôzne doplnky. Na stenu nalepiť tapetu s motívom prírody poprípade použiť obrazy. Poličky, parapetu a stôl ozdobiť kvetinami a v neposlednom rade využiť drevený nábytok. Keďže to všetko sú prírodné doplnky, budete sa cítiť ako v prírode.

Stôl

Drevený stôl ponúka množstvo priestoru na chyby. Ak vy alebo ktokoľvek iný poškriabe drevený stôl, nebude z toho taká katastrofa. Predsa od toho je drevo, aby bolo nepravidelné, malo v sebe ryhy a diery. Zároveň sa o neho nemusíte extra starať a vydrží niekoľko rokov bez najmenších problémov. Čo tak množstvo farieb a dizajnov, ktoré stoly ponúkajú? Či už zvažujete kúpu stola do spálne, detskej izby alebo kuchyne, len smelo do toho. 

Drevená podlaha

Ak vás neustále umývanie a zametanie podlahy neláka, drevená podlaha vám vyhovie. Nie je náročná na údržbu a má menšiu šancu, že sa poškodí. Kvalitná podlaha dokáže vydržať naozaj dlho. Možno vám parkety či plávajúca podlaha pripomína domov vašich starých rodičov. Časy, keď ste ich chodievali navštevovať alebo časy, ktoré ste strávili na niekoho chate. 

Pravdepodobne tam nebola najnovšia podlaha, práve naopak, a stále odvádzala dobrú prácu. Ale má aj svoje nevýhody. Jednu z nich môžete poznať z hororových filmov. Keď stará podlaha pod vami vydáva strašidelné zvuky. Tak isto je pre niekoho veľkou nevýhodou, že nie je vhodná na podlahové kúrenie. Za to dokonalo dopasuje drevený nábytok.

Drevené dekorácie

Prečo práve drevené dekorácie? Pretože je to niečo, čím ohúrite návštevu a ľahšie si váš domov podľa toho zapamätajú. Zároveň vám majú čo kúpiť, ako darček. No najväčšou výhodou je, že ak ste aspoň z časti zruční s opracovaním dreva, môžete si vyrobiť vlastné doplnky. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaša výzdoba je originálna a nikto podobnú doma nemá. Keďže ste si ju vyrobili vy sami a ešte je to aj skvelý pocit, že ste to zvládli.  

Rate this post