Uncategorized

Prilby a chrániče na bicykel predstavujú ideálnu ochranu

110

Hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, bicyklovanie môže patriť k športom, pri ktorých dochádza k životu nebezpečným úrazom. Našťastie, aj toto riziko sa dá účinne zmierniť. Používanie prilby je preto v mnohých prípadoch nielen povinné, ale aj veľmi zmysluplné. Podobne je to aj s chráničmi, ktoré zvlášť oceníte pri jazde v náročnom teréne.

Prečo sú prilba a chrániče také dôležité

Cyklistickú prilbu nepotrebujú len deti, ale aj dospelí. Úrazy hlavy patria k tým najzávažnejším, pričom závažnosť úrazu hlavy závisí hlavne od stupňa rýchlosti. Často však vôbec nemusíte ísť rýchlo, môžete sa stať obeťou dopravnej nehody, na ktorej nemusíte niesť žiadnu vinu.

Prilba na bicykel pritom dokáže účinne zabrániť prasknutiu lebky, vnútrolebečným poraneniam a priamemu poškodeniu mozgu. Chrániče zase zabránia ľahším či ťažším poraneniam tých častí tela, na ktoré sú určené. Vyhnete sa tiež nepekným modrinám a bolestivým odreninám Vďaka tomu vás od bicyklovania neodradia ani prípadné pády.

Ako si vybrať prilbu a chrániče na mieru

Výber prilby na bicykel je mimoriadne dôležitý, nakoľko prilba chráni najdôležitejšiu časť vášho tela – hlavu. Častokrát je potrebné, aby ste ju mali na hlave bez prestávky celé hodiny, preto je nevyhnutné, aby vám sedela ako uliata. Nesmie nikde tlačiť, ale ani odstávať. Viaceré, najmä BMX a MTB prilby sú ešte o niečo robustnejšie a disponujú i chráničom brady. Preto si cyklistickú prilbu vyberajte aj s ohľadom na plánované použitie.

Podobne je to aj s chráničmi. Keďže pády sa často končia dopadom na lakte alebo kolená, používanie bezpečnostných chráničov je naozaj na mieste. Keďže sú ľahké a zároveň extrémne odolné, nebudú vás pri pohybe nijako obmedzovať. Aj tu však platí, že podobne ako pri prilbách, aj cyklistické chrániče musia na telo dokonale sadnúť.

Rate this post