Ekológia

Príroda priamo na tvári

52

Pokožka absorbuje takmer 60% z toho, čo na ňu dennodenne nanášame. Aj to je jeden z mnohých dôvodov, prečo by sme si mali starostlivo vyberať kozmetiku a uprednostňovať skôr prírodné produkty. BIO sa dnes stáva životným štýlom a vďaka dopytu, stúpa aj ponuka takýchto produktov bez zbytočnej chémie. V obchodoch či eshopoch nájdete hydratačný krém na aknóznu pleť, prírodný olej na mastnú pleť, olej na problematickú pleť, balzamy na pery, peelingy, masky na tvár z rastlinných výťažkov a mnoho iného. 

Eko kozmetika

S prírodnou kozmetikou prichádza aj kúsok prírody s jej nekonečnými vôňami. Okrem iného dodá vašej pokožke potrebné živiny, vitamíny a minerály. Hydratačný krém na aknóznu pleť je vhodný pre mladú, problematickú pleť. Napomáha regenerácii a eliminuje, spomaľuje vznik vrások. Aby potlačil vznik nepríjemného akné, hydratačný krém na aknóznu pleť zároveň pôsobí na hormonálnu rovnováhu. Postačí minimálne množstvo, ktoré následne krúživými pohybmi vmasírujete do pokožky. Má jedinečnú krémovú našľahanú konzistenciu, takže sa veľmi príjemne nanáša. 

Ak máte mastnú pleť, ktorá je v dôsledku toho problematická a s nedokonalosťami, vyskúšajte prírodný olej na mastnú pleť. Ide o malý zázrak, ktorý možno užívať miesto krému ráno aj večer. Prírodný olej na mastnú pleť pozostáva z olejov, ktoré sú lisované za studena a určené vyslovene na mastnú pleť. Obsahuje napríklad konopný, hroznový, lieskový alebo argánový olej. Aj vďaka týmto zložkám bude vaša pleť perfektne hydratovaná, hebká, vyživovaná a nedôjde k zbytočnému zaťažovaniu pleti a upchávaniu pórov. Tento prírodný olej na mastnú pleť môžete užívať v boji s nedokonalosťami, ale aj ako prevenciu. 

Zázrak menom konope

Zabudnite na kozmetiku vyrábanú z ropy, ktorá vašej pleti dodá akurát tak maximálne množstvo škodlivých látok. Začnite používať prírodnú kozmetiku, ktorá rozžiari vašu tvár. K dokonalosti vám môže pomôcť aj konopný olej pre problematickú pleť, ktorý je vyrábaný lisovaním za studena. Je zelenej farby a má zemito-bylinkovú vôňu. Pri atopickom ekzéme, psoriáze, mykóze, pri zaparenej alebo zapálenej pokožke vám určite pomôže práve konopný olej pre problematickú pleť. Využijete ho aj počas bežných dní, a to najmä v lete po opaľovaní. Ošetrí vašu spálenú pokožku, ale aj reumatické ochorenia. Eliminuje lupiny a podporuje rast vlasov. 

Doprajte vašej pleti tú najlepšiu starostlivosť. Doprajte jej prírodnú kozmetiku!

Rate this post