Bývanie

Manželské postele

515

Manželské postele sú neodmysliteľnou súčasťou všetkých spální. Bez nich si už nikto nedokáže predstaviť svoj život. Aj napriek tomu, že sú predurčené pre dvojice, páry a predovšetkým manželov dnes už nie je výnimkou, že sa s nimi stretávame aj v izbách jednotlivcov. Manželské postele poskytujú najmä omnoho viac miesta, než klasické postele s rozmermi pre jedného človeka. Práve preto sú medzi kupujúcimi také obľúbené, pretože manželské postele poskytujú komfort, s ktorým zaručene prichádza kvalitný relax a s ním spojený kvalitný spánok.

Manželské postele sú vyrábané z rôznych materiálov a v rôznych farebných prevedeniach. Zo všetkých materiálov patria k najmodernejším a zároveň najobľúbenejším  variantom manželské postele z masívu. Drevo so sebou prinesie do vašej spálne kúsok prírody a tepla, ktoré z neho nenápadne vyžaruje. Manželské postele z masívu sa stanú dominantným prvkom vašej spálne, ktorý bude prostriedkom dekorácie a tiež zdrojom zdravého vývinu pre vašu chrbticu. Práve kvôli chrbtici a celému telu by ste mali dbať o to, aby ste spali na kvalitných manželských posteliach a matracoch. Manželské postele predstavujú taký kus nábytku, na ktorom sa určite neoplatí šetriť. Nie menej dôležitým benefitom manželských postelí z masívu je ich pevnosť, ktorú s ubiehajúcim časom nepochybne oceníte. Pre tých, ktorí nepatria k milovníkom dreva sú k dispozícii kovové manželské postele. V prípade kovových postelí sa v mnohých prípadoch ukracujete o možnosť úložného priestoru, no na druhej strane pôsobia veľmi elegantne a do spálne prichádza spolu s nimi akási ľahkosť, vzdušnosť a elegancia.

Manželské postele majú niekoľko rozmerových prevedení, takže nebude žiaden problém prispôsobiť si ich vašim potrebám, priestorovým a dispozičným možnostiam vašej spálne.

Vo väčšine prípadoch, si zákazníci vyberajú manželské postele s úložným priestorom. Je to najmä kvôli tomu, že si tak kúpia nielen „miesto na spanie“, ale tiež priestor navyše, ktorý sa vždy zíde. Takéto varianty manželských postelí ocenia najmä všetci tí, ktorí bývajú v rozmerovo menších bytoch alebo domoch. Ak však patríte k tým šťastnejším, ktorí sa môžu pochváliť obytným priestorom, ktorý poskytuje dostatok miesta, manželské postele s úložným priestorom nebudete potrebovať. Práve naopak, ak upustíte od požiadavky úložného priestoru, získate inú výhodu. Budete sa môcť omnoho jednoduchšie dostať do priestorov pod posteľou, čo určite oceníte hlavne pri upratovaní.

feng-shui-postele

Kto sa zaoberá feng shuei, bude ho určite zaujímať aj to, že podľa tohto „učenia“ úložný priestor bráni voľnému prúdeniu energií. Takže všetkým tým, ktorí usporadúvajú spálne podľa feng shuei, odporúčame manželské postele bez úložného priestoru.

Je mnoho kritérií, na základe ktorých si môžete ľubovoľne vyberať spomedzi manželských postelí, no najdôležitejším kritériom ste vy sami! Vyberajte manželské postele tak, aby ste s nimi boli spokojní a vždy oddýchnutí po kvalitnom a zdravom spánku.

4/5 - (7 votes)