Bývanie

Ako si správne vybrať výťah?

502

Rozhodujete sa a vyberáte nový výťah do vášho bytového domu? Ide o dlhodobú investíciu a rozhodnutie by malo byť dôsledné a dôkladné. Ako si teda vybrať správny výťah pre váš bytový dom? Nepodceňte výber výťahu! Správne zvolený výťah bude slúžiť obyvateľom celého bytového domu.

Pri výbere vhodného výťahu je potrebné zvážiť všetky možné alternatívy, ktoré trh ponúka. Ak nechcete kúpiť nový výťah, alternatívou je modernizácia pôvodného výťahu. Ak si však na modernizáciu netrúfate alebo to len jednoducho nie je možné, môžete si vybrať z trakčného alebo panoramatického výťahu.

kapsulove-vytahy

Šachtu k výťahu si môžete navoliť projektovanú, ktorá je buď sklenená, plechová alebo murovaná. Pri výbere vhodného výťahu do vášho bytového domu berte do úvahy nasledujúce faktory:

  1.      Veľkosť a kapacita výťahu. Veľkosť a kapacita výťahu závisí od množstva ľudí, ktorí budú výťah využívať. Ak má bytový dom viac obyvateľov, zvážte väčší výťah. Jeho inštalácia bude síce časovo náročnejšia, ale doprajete tak sebe i obyvateľom väčší komfort. Výťahy do bytových domov majú spravidla kapacitu 3 až 8 osôb.
  2.      Dbajte na bezpečnosť. Bezpečnosť by mala byť základným bodom pri výbere výťahu. Aby obyvatelia nemuseli využívať schody, ale naplno si užili komfort vo výťahu, je potrebné aby sa v ňom cítili bezpečne.
  3.      Cena výťahu. Cena výťahu hrá veľmi dôležitú úlohu. Na cene by sa mali dohodnúť všetci obyvatelia bytového domu, nakoľko je to investícia každého z nich. Dostupné sú výťahy v rôznych cenových kategóriách. Stačí si už len vybrať ten správny.
  4.      Správny výber modelu výťahu. Zvoľte si ten správny model výťahu. K dispozícii máte rôzne dizajny a štýly výťahových kabín a dvier.

Pri dodržaní týchto 4 bodov sa pri výbere správneho výťahu isto nestratíte. Ak si však nebudete s výberom istí, neváhajte nás kontaktovať. Ochotne vám s výberom pomôžeme a poradíme ten najvhodnejší výťah pre váš bytový dom.

Rate this post