Back to school
Uncategorized

Nie je aktovka ako aktovka

116

Pri dnešnej širokej škále sortimentu v vo všetkých oblastiach sa nám krúti hlava z toho čo teda kvalita je a čo nie. Strácame sa v množstvách recenzií, v servisoch mobilov, medzi cenovými ponukami a regálmi v obchodoch. Rozdielne tomu nebude ani pri výbere školskej tašky pre najmenších.

Výber by sme nemali zanedbávať, predsa nechceme pokriviť chrbticu a poškodiť správne držanie tela dieťaťu už v tak skorom veku.School bus

Už v termínoch školská taška, aktovka, či batoh je rozdiel. Čo z toho si teda vybrať? Klasické pravidlo, že taška nemá končiť pod zadkom dieťaťa sa považuje za veľmi dôležité. Ak aktovku nekupujete na predajni, ale objednávate cez internet, hneď čo Vám príde domov ju vyskúšajte. Samozrejme, nie Vy osobne, ale Váš budúci prváčik. Na čo treba dbať a všímať si:

  1. Ergonomické tvarovanie: pojem, ktorý je nám všetkým známy.
  2. Popruhy na školskej taške, ktoré sú ľahko nastaviteľné.
  3. Ucho na viac ocení každý školák. Preniesť si tašku ľahko len tak v ruke keď je to potrebné je funkcia, ktorú by mala aktovka spĺňať.
  4. Vyrovnanosť tašky. Keď ju len tak niekam položíme, nemala by sa prevažovať ani zvaliť len tak na zem. To svedčí o tom, že je niečo nesprávne a taška je zle tvarovaná.
  5. Keď sme pri tvarovaní tašky, hneď si všímame taktiež jej vnútorné usporiadanie. Malo by tu byť dostatok priečinkov, vačkov menších, či väčších i takých na suchý zips aby sa dieťaťu ľahko s nimi manipulovalo. Poznáme predsa nekonečné problémy so zipsami, ktoré len tak „odídu“ a celá taška je na zahodenie.
  6. A v neposlednom rade je veľmi dôležité, že výber tašky by ste nemali riešiť samy. Na dieťati nie je len vizuálny výber. Ukázať mu tašku či sa mu páči vzor a jednoducho ju vybrať, by bolo naivné. Treba skúšať, a stále sa pýtať ako sa v nej dieťa cíti, či je mu pohodlná a hlavne nie len takú ľahkú. Naplňte ju aby ste si boli istý, že pod váhou kníh nevznikne nepohodlie.
Rate this post