vintage sofa
Uncategorized

Vyberte si podľa svojho vkusu

133

V tomto článku si predstavíme pár možností výberu nábytku do Vášho interiéru. Je veľa typov a možností z ktorým máte na výber a nejde len o Váš vkus a teda to čo sa Vám páči ale je taktiež dobré vedieť z akého typu máte na výber. Človek by neveril koľko typológií podľa rôznych parametrov v nábytkovej oblasti je. Tak napríklad podľa použitia, konštrukcie, prevedenia, čo je ešte v norme ale mohli by sme ďalej pokračovať typizáciou napríklad podľa viditeľných plôch. Až pri bližšom naštudovaní všetkých možností skutočne môžeme vidieť z čoho všetkého máme na výber. Prejdime teda na typizáciu podľa už spomínaného prevedenia.

Čo to znamená

Tu ide o to aký povrch a materiál z ktorého je vyrobený nábytok volíte.  Vymenujme si teda z možností a vy si vyberte a hľadajte pre Vás ten správny. Uvedieme tie najšpecifickejšie.

  1. Nábytok ktorý nemá povrchovú úpravu

Čo si tu môžeme okamžite predstaviť je tzv. vintage nábytok, ktorý je v dnešnej dobe tak obľúbený.   Starý vzhľad sa ľudia snažia dokonca docieliť sami. Ak hovoríme o reštauráciách, čoraz viac sa snažia docieliť interiérový dizajn tohto typu.

  1. Umelecký maľovaný nábytok

vintage gardenTento typ sa vyskytoval v kuchynkách a príbytkoch našich prastarých materí. Dnes sa ho však ľudia snažia docieliť umelo. O to je takáto ručná práca drahšia a museli by ste do svojej peňaženky siahnuť hlbšie. Ak si však zakúpite jeden takýto kúsok, Váš interiér dokonale pozdvihne, rozžiari a vytvoríte hlavný prvok miestnosti na ktorý okamžite každému pri vstupe do miestnosti padnú oči. Dá sa nazývať ako nábytok na mieru, pretože každý kus je originál.

  1. Masívne prevedenie nábytku

Aj keď drevotriesku nájdeme v obchodoch s nábytkom najčastejšie a je ťažké odlíšiť drevo od „dreva“ tento typ má osobité čaro a pôsobí luxusne a honosne. Pokiaľ ste starý klasik rustikálnym nábytkom si prídete na svoje.

Tak teda do toho, držíme palce. Informujte sa a dobre vyberte.

Rate this post