Uncategorized

8 hračiek, ktoré podporia kreativitu vášho dieťaťa.

393

Rozvíjanie kreativity u malých detí je dôležité už od ich útleho veku. Je to schopnosť realizácie myšlienok a nápadov. U detí navyše pomáha formovať postoje a budovať emočné vzťahy. Výberom tých správnych hračiek podporíte ich kreativitu a pomáhate im napredovať vo vývine.

 

Kreativitu dieťaťa, tak ako aj hru, využíva dokonca aj psychoterapia. Zaujímavosťou je, že  kreatívne myslenie dáva priestor impulzom, ktoré sú mimo vedomia a pomáha deťom zvládať emocionálne stresy alebo dokonca traumy. Kreativita je vyjadrenie dieťaťa voči okolitému svetu a vytvára u detí pozitívne sebahodnotenie.

Rozvoj  kreatívneho myslenia vašich detí môžete podporiť výberom hračiek, ktoré deťom umožňujú aktívne myslieť. Vytvárajú im inšpiratívne prostredie, ktoré podnecuje ich myseľ pre hľadanie riešení. Praktická činnosť alebo ručné práce taktiež trénujú jemnú motoriku a trpezlivosť detí. Vybrali sme pre vás 8 hračiek, ktoré pomôžu rozvíjať kreatívne myslenie vášho dieťaťa.

 

1.Kresliace sady

Asi najklasickejším spôsobom rozvoja kreativity je obyčajné kreslenie. Nie každé dieťa sa však narodí s talentom umelca, a tak je potrebné ukázať mu ako na to. Kresliace sady krok po kroku dieťa navedú, kde má čo nakresliť, no zároveň dávajú priestor jeho fantázii na vlastné doplnenie obrázku. Vhodná je aj omaľovánka podľa šablóny.

2.Montážne súpravy

Drevené hračky pre trochu staršie deti, ktoré už majú dostatočné manuálne zručnosti. Balenie obsahuje samostatné dieliky, z ktorých si dieťa poskladá vlastné autíčko. Hračka trénuje pozornosť a zmysel pre detail, tak ako aj trpezlivosť.

3.Zatĺkačka s kladivkom

Hračky Haba ponúkajú veľa typov hračiek na rozvoj pozornosti  a obozretnosti. Patrí medzi ne aj  táto hračka, pri ktorej deti plastovým kladivkom zatĺkajú drevené klince do penovej podložky. Môžu tiež spájať dokopy rôzne drevené dieliky.

4.Prevliekačky

Dievčatá si môžu trénovať zručnosti a motoriku pri rôznych prevliekačkách. Pri navliekaní rôznych predmetov môžu vytvárať vlastné scénky a príbehy, ktoré sa odohrávajú na drevenej podložke. Navliekaním dlaždičky po dlaždičke hra podnecuje tvorivosť a fantáziu.

5.Vyšívačky

Podobne ako prevliekačky, tak aj vyšívačky precvičujú  u detí šikovné prsty a koncentráciu.

6.Kreatívna mozaika

Určite si pamätáte na túto retro hračku pre najmenších. Deti môžu pomocou farebných kolíkov vytvoriť rôzne obrázky a trénujú si tak svoju fantáziu. Balenie obsahuje dostatočné množstvo kolíkov na vytvorenie skutočne pestrých obrázkov.

7.Hudobné nástroje

Umenie, ktoré vo veľkom využíva kreativitu je aj hudba. Nástroje podporujú rozvoj hudobného cítenia a zmyslu pre rytmus vašich detí. Ak sa rozhodnú vytvoriť malú hudobnú kapelu, zlepšia sa aj ich sociálne návyky a komunikácia s ostatnými deťmi.

8.Vlastný kostým

Kreativite sa medze nekladú , a preto táto súprava rôznych látok a doplnkov umožňuje deťom vytvoriť si vlastný originálny kostým, ktorý nemá nikto iný. Dajte im priestor a sledujte čo vytvoria.

Kreatívnymi hračkami poskytnete deťom priestor a možnosť na rozvíjanie ich myslenia a fantázie, ktoré sú dôležité pre ich správny vývin a formovanie osobnosti.

Rate this post