6-single-default
Uncategorized

Novorodenecké oblečenie je kombináciou viacerých druhov oblečenia pre bábätká

683

Súčasťou detského vybavenia a prípravy na rodičovstvo je vhodný výber novorodeneckého oblečenia, rovnako ako aj dostatok oblečenia, na ktoré nemôžete zabúdať. Počas striedania ročných období je potrebné, aby ste mali zásoby vhodného oblečenia pre vášho novorodenca. Okrem klasických kúskov spodného prádla, ako sú aj body alebo dupačky, je potrebné aby malo vaše dieťa na sebe niekoľko vrstiev.

Aká je vhodná kombinácia novorodeneckého oblečenia pre dieťa v zime?

Najmä počas zimy je veľmi dôležité, aby malo dieťa na sebe oblečených hneď niekoľko vrstiev. Základnú vrstvu tvoria dupačky a body, ktoré by dieťaťu nemali chýbať, keďže ide o súčasť spodného prádla. Okrem toho by dieťaťu nemali chýbať ďalšie základné vrstvy, ako sú hrubšie nohavice, nejaké teplejšie svetríky a tiež poriadnu bunda. Vonku by dieťa, a predovšetkým novorodenec nemal ísť bez nejakej čiapky, ktorá mu zakryje hlavu a uši.

Ako by ste mali obliecť novorodenca v lete?

V lete je zase naopak potrebné zredukovať množstvo novorodeneckého oblečenia, ktoré Vaše dieťa nosí a potrebuje skôr voľnosť a pocit pohodlia. Namiesto nejakých hrubých svetríkov mu môžete obliecť nejaké tričko alebo tenšiu košieľku. Avšak môžete mu nechať oblečené body, ako spodné prádlo, ktoré je vhodné pre deti v každom veku. V lete by ste tiež nemali zabúdať na prikrývku hlavy, ktorá by ho mala ochraňovať pred zbytočným svetlom a tiež pred horúcim počasím.

Ako postupovať pri nakupovaní detského oblečenia?

Pri nákupe detského oblečenia je dôležité, aby ste sa riadili rozmermi dieťaťa. Ak hľadáte vhodné dupačky, riaďte sa podľa výšky dieťaťa a tiež aj podľa jeho hmotnosti. Pri výbere tričiek a svetríkov by ste sa taktiež mali rozhodovať najmä podľa rozmerov dieťaťa a jeho hmotnosti. Novorodenecké oblečenie, rovnako ako aj detské, by nemalo byť fádne a ani v tmavých farbách , preto by ste sa mali vyhýbať výberu čiernej farby pre dieťa. Oblečenie môže tiež obsahovať nejaké vzory alebo rôznu vtipnú potlač.

5/5 - (1 vote)