baby
Články

Čakáme prírastok

103

Očakávanie potomka je jednou z najšťastnejších období v živote matky, ale zároveň aj otca. Samozrejme záleží aj na tom, či ide o vytúžené naplánované dieťa alebo či sa „pošťastilo“… V každom prípade, vždy je to „jízda“.

Ponúkame vám pár rád a tipov, čo zažiť, nachystať, nakúpiť, čo s preštudovať, či zariadiť, kým sa vám narodí potomok.

  1. Doprajte si čas na seba. Na pár rokov ho budete mať strašidelne málo. Užívajte si ho plnými dúškami. A keby vás náhodou prepadla nuda, alebo to, že nemáte čo robiť, užívajte si to ešte viac.. Veľmi dlho potom, to už nezažijete
  2. Zariaďte si bývanie. Pred potomkom je to oveľa jednoduchšie ako s ním, respektíve ak potom plánujete svoju rodinu postupne viac zväčšovať. Kúpte, prerobte, pozariaďujte. Je to presne ten pravý čas na všetky dizajnové kúsky ekoma či hodiny v Ikey.
  3. Nájdite svoj životný štýl. Nie je nič horšie ako každý mesiac meniť životnú filozofia, keď už máte malé dieťa. Pre to malé stvorenie ste pevným stĺpom. Rozhodnite sa napríklad, či sa budete stravovať normálne, alebo presedláte na zdravú stravu, vegánstvo či biopotraviny. Ale prosím vás – pred dieťaťom.
  4. Čítajte knihy o výchove. Počas toho ako ho budete vychovávať na to nebudete mať čas ani chuť. Načítajte si, čo sa dá. Budeme od toho mať aspoň určitý odstup a sami uvidíte, čo vám najviac sedí, vyhovuje a v neposlednom rade aj funguje.
  5. Stretávajte sa s kamarátmi. S kamarátmi bez detí. Rozoberajte témy, ktorým nevládnu deti. Potom sa vám to už na dlhý čas nemusí podariť.
  6. Cestujte na miesta, kde sa s deťmi nedostanete. Keď ste už tehotná je to trošku náročnejšie, ale aj tak, robte to, čo viete, že sa s vaším potomkom dať nebude. Nabažte sa toho až vám to bude liezť na nervy. Aby vám to počas materskej dovolenky nezačalo chýbať.
5/5 - (2 votes)