Uncategorized

Nie, ešte nie som tehotná a áno, je to v poriadku.

200

Snažíte sa otehotnieť niekoľko mesiacov bez úspechu. Skúšali ste sledovať svoje plodné dni, prijať zdravšie stravovacie návyky a dokonca hovoriť svojho partnera z nosenia obtiahnutých trenírok. Ale aj napriek vášmu najlepšiemu úsilie, sa vaše menštruačné obdobie stále objavuje každý mesiac. Spočiatku sa snažili o dieťa, ale teraz sa začínate báť, ak budete niekedy vidieť pozitívny tehotenský test. Mesačný horoskop vám to však neprezradí.

Získajte si fakty predtým, než začnete blázniť:

Mnoho žien sa na začiatku obáva príliš veľa, pretože veria, že ich šance otehotnieť sú takmer 100%,aj keď sú oveľa, oveľa menšie. Navyše, ich priatelia, ktorí hneď otehotnejú, to vždy povedia každému. A samozrejme, že páry, ktoré sa nejakú chvíľu, sa o tom len zriedka chvália. Z čoho vyplýva, že to môže nechať snažiacich sa rodičov v mylnej predstave, že je to jednoduché. Jedna online marketingová agentúra sa snaží túto mylnú predstavu odstrániť.

Podľa štatistík sa jeden zo štyroch párov mylne domnieva, že majú viac ako 50-percentnú šancu otehotnieť každý mesiac, keď majú nechránený sex. Skutočnosťou je, že ak máte menej ako 40 rokov, vaše šance na počatie sú v každom cykle iba 15 až 20 percent. Niet divu, že toľko párov je sklamaných už po niekoľkých mesiacoch snaženia.

Dobrá správa: Nemusí sa to stať hneď, ale väčšina párov, ktoré sa snažia otehotnieť, otehotnie. Asi 50 percent má šťastnú správu do šiestich mesiacov, zatiaľ čo 85 percent je tehotných do jedného roka od pokusu. Zostávajúcich 15 percent je stále pravdepodobné, že otehotnie, ale môžu vyžadovať lieky na stimuláciu ovulácie alebo inú pomoc, aby sa to stalo.

Pre niektoré páry je bežné, že otehotnejú o niečo dlhšie – to však neznamená, že je niečo zlé. „Ak máte periódu každý mesiac a obaja partneri sú zdraví, nebojte sa,“ hovorí Taylor. Ponáhľať sa na kliniku plodnosti nezaručuje, že uvidíte pozitívny výsledok na  tehotenskom teste skôr.

Ak sa pokúšate menej ako jeden rok, často vám odporúčame, aby ste sa snažili pokračovať, hovorí. Myslite pozitívne.

Rate this post