Uncategorized

Prehnali ste to včera s alkoholom?

139

Zrejme veľa z nás to už zažilo. Večer sranda, zábava a ráno demo verzia pekla. Niektorí to zažijú iba raz za život, niekto to zažíva každý mesiac a sú experti, ktorí sa takto cítia pravidelne každý víkend. Česť výnimkám, čo to nezažili nikdy. (Neviete o, čo prichádzate). Malé množstvo alkoholu ráno nepocítime, ale najhoršie je to, že niekedy si myslíme, že sme „v pohode“ ale až ráno vám ukáže či ten posledný kapurkový poldecák bol v pohode. Je všeobecne známe, že lacný alkohol nám tento nádherný zážitok ešte umocní. Niekto tvrdí, že popíjanie kvalitného alkoholu je pre nás lepšie a na druhý deň to nebudete vôbec cítiť. Či už vypijete archívne víno alebo borovičku v staničnom bufete dôležité je množstvo. Žiaľ, dlhoročnými skúsenosťami vieme s náležitosťou povedať, že konkrétne množstvo ani návod koľko vypiť neexistuje. Platí však jedná zlatá rada. Ak ráno vstávate do práce a hodiny ukazujú čas, keď to už aj Popoluška balila domov mali by ste dopiť a slušne odísť  taxíkom domov. Horšie je však to, že práve vtedy máte najlepšiu náladu a mozog už v tom čase odchádza na dovolenku do Ugandy. Nedokážete triezvo vyhodnotiť, že je veľa hodín a ráno máte povinnosti. Taký ten milý, priateľský hlas, ktorý, keby mal reálnu podobizeň vyzeral by veľmi seriózne. Pokojne by mohol byť oblečený v obleku, mal by veľmi príjemné vystupovanie a výborný humor. K tomu by sa priradilo pár fakt naozaj dobrých nápadov, čo vám odporučí, ako napríklad napísať o 1.00 nad ránom vašej bývalej priateľke. A sme doma.

Ten pocit ráno. Skontrolujete si fotky, odoslané správy a nájdete tam také veci, že najrozumnejšie by v tomto momente bolo zbaliť kufre a vycestovať do vedľajšej krajiny. Teda záleží od toho, čo v tom telefóne nájdete. Niekedy je to už možno aj na medzikontinentálny let s jednosmerným palubným lístkom. Vo výnimočných prípadoch začnete vyhľadávať na internete kontakty na plastickú chirurgiu. Lenže pozriete na stav účtu a pochopíte, že za to, čo ste vyvádzali včera vám peniaze na kompletnú plastiku tváre stačiť nebudú a jediné na, čo máte našetrené je na vytrhanie obočia. Ak boli zimné odmeny tak aj na zmenu farby vlasov. No nič, situácie sa hlavne vždy dajú vyriešiť. Áno, nie je to príjemné sypať si popol na hlavu zo všetkých vyfajčených cigariet zo včera, ale to máte daň z príjmu. Vždy si musíte aspoň sami pred sebou povedať milosrdnú lož, že je to v pohode, lebo poznáte oveľa horšie situácie, ktoré sa našťastie nestali vám, ale niekomu z vašich známych a, ako bolo asi im, keď večer v noci sadli na nočák smer Ružinov a zobudili sa v Plaveckom Štvrtku bez dokladov, peňaženky, mobilu v krinolínovej sukni v odtieni lososovej farby.

Naša rada je. Vždy, keď vám mozog bude radiť zobrať do rúk telefón a riešiť veci z minulosti, povedzte si, že to vybavíte až ráno. Keď vám ten šarmantný sympaťák v obleku fajčiaci dútnik, bude našepkávať, že ešte jedno naozaj posledné, pošlite ho domov spať. A na záver jedno klišé. Pite s rozumom, skúste až po osemnástke (nie šichtu, ale vek) a nikdy nehovorte, nikdy. Lebo nikdy to neplatí.

Rate this post