Uncategorized

Kedy je čas na upgrade herného PC a ako veľmi sa to oplatí?

786

Vo chvíli, keď vám váš herný počítač prestane svojím výkonom stačiť, je čas premýšľať nad tým, či ho upgradeovať alebo si radšej zaobstarať nový. Podľa čoho sa rozhodnúť?

Ako spoznám, že počítač má slabý výkon

Počítač reaguje veľmi pomaly, na spustenie aplikácie čakáte aj niekoľko minút. Jeho odozva je neadekvátna, prípadne aplikácie tzv. zamrznú alebo padajú. Môže sa tiež prehrievať alebo byť nezvyčajne hlučný. To sú prvé signály, že niečo nie je v poriadku.

Ak chcete zistiť, ako je na tom váš počítač, pozrite sa do správcu úloh. Ten sa ukrýva pod skratkou ctrl + alt + delete. Tu sa môžete pokúsiť vysledovať, ktorý proces vám počítač prípadne spomaľuje. Ak však vaša obľúbená hra vyťažuje pamäť či procesor na 100 %, je jasné, že takto s počítačom dlho fungovať nemôžete.

Kedy má upgrade zmysel

Súčasné počítače sú spotrebným tovarom a veľmi rýchlo zastarávajú. Ešte funkčného počítača sa však mnoho ľudí zbavovať nechce a rozmýšľa nad tým, ako ho “vrátiť do života”.

V zásade musíme zohľadniť dve kritériá, teda čas a peniaze. Máte doma starší počítač, ktorý má päť alebo viac rokov? Potom bude záležať hlavne na peniazoch. Ak ich nemáte, musíte počítať, čo všetko je potrebné upgradovať. Ak sa s kompletným upgradom dostanete ešte stále pod cenu nového herného PC, určite bude potrebné sa k tejto alternatíve uchýliť.

Pokiaľ máte novší počítač, ktorý napríklad na prácu slúži, ale hry vám na ňom nefungujú, upgrade môže byť riešením. Zamerajte sa najmä na výkonnosť procesora, pamäť a na grafickú kartu, ktoré bude vhodné vymeniť. Avšak pozor, u súčasných matičných dosiek existuje pomerne veľké riziko, že vám nebude nový procesor vôbec podporovať.

Kedy počítač neupgradovat

Opäť je nutné sa odraziť od ceny. Ak je zostatková hodnota súčasného počítača minimálna, napríklad okolo 80 € a ďalších 100 € by vás stál upgrade, zvážte, či sa do niečoho podobného ešte chcete púšťať.

Obsah obrázku interiér, počítač, vsedě, přenosný počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Rozumnejšie z pohľadu ekonomického iste bude nekupovať si nový počítač ihneď a ešte nejakú dobu šetriť a radšej investovať do nového zariadenia. Ak však viete, že na nový počítač neušetríte, prípadne si chcete počítač zaobstarať hneď, tak ho upgradujte.

Ak peniaze vôbec riešiť nemusíte, ide prirodzene o tú najlepšiu možnosť. Kúpa nového počítača je potom jasne daná a niekoľko najbližších rokov budete bez starostí.

Čiastočne môžete investíciu do nového počítača ešte znížiť tým, že si ho postavíte sami. Potom možno ešte niektoré komponenty zo staršieho počítača použiť a tým ušetriť. Nechať si takto môžete napríklad pôvodný pevný disk.

Hráčom hier sa stále ešte klasické otáčkové disky oplatí, pretože ponúkajú za nízku cenu veľmi dobrú kapacitu úložiska.

Ak vám staršie komponenty k ničomu nie sú, ešte stále sa ich môžete pokúsiť rozpredať a získané peniaze pridať k sume na nový počítač.

Repasované herné notebooky – spôsob, ako ušetriť

Hľadáte vhodné ponuky na nový herný notebook a chcete ušetriť? Potom si prezrite ponuku repasovaných notebookov na stránkach inComputer.sk. Jedná sa o notebooky z predvádzacích akcií alebo ukončených nájmov v top stave.

Pred uvedením do ponuky samozrejme prechádzajú náročným testovaním a vzťahuje sa na ne záruka 12 mesiacov. Najväčšia výhoda je však cena, kde sa môžete stretnúť so zľavou až 60 % oproti úplne novému modelu.

Rate this post