Uncategorized

Čakáte bábätko a začínate s prípravami? Najdôležitejšie je zostať flexibilný

118

Na príchod dieťatka do Vášho života sa asi nedá stopercentne pripraviť. Každý sme iný a to už od nášho príchodu na svet. To, či Vášmu drobcovi bude viac vyhovovať nosenie v šatke alebo vozenie sa v kočíku, či bude rád spávať s Vami v spálni alebo skôr ocení ticho detskej izby a množstvo ďalších záležitostí, je teda veľkou neznámou. Prídete na to postupne, budovaním vzťahu a vzájomným spoznávaním sa. Dôležité je mať otvorené oči, vnímať, čo Vaše dieťa potrebuje a zostať flexibilný.

Tiež asi úplne neviete, čo bude vyhovovať Vám, ale môžete napríklad vytušiť, že ak ste praktický tip, oceníte organizér na kočík, ale ak Vám naopak úplne vyhovuje organizovaný chaos, postačí Vám Vaša obľúbená veľká kabelka.

Každopádne sú veci, na ktoré sa pripraviť dá. Určite môžete začať so základnou materiálnou prípravou. Postieľka, vanička, kočík, mantinel do postieľky či hniezdočko, to  je len niečo málo zo základnej výbavičky, ktorú budete zaručene potrebovať.

Je možné, že niečo budete po čase meniť, respektíve premiestňovať, napríklad postieľku zo spálne do detskej izbičky, či naopak. Najdôležitejšie však je nejakú postieľku si zaobstarať. Niektorí rodičia siahajú po nábytku na mieru, iný zas zamiera do veľkoobchodov pre hotové kusy. V poslednej dobe začína byť stále viac obľúbený nákup z druhej ruky. Veci pre deti sa skutočne používajú veľmi krátko a nestihnú sa opotrebovať, preto nie je vôbec zlý nápad, pozrieť sa po bazároch alebo sa spýtať vo svojom okolí. Veľa ľudí sa detskej výbavičky rado zbaví a niektorí Vám to dokonca celé s radosťou podarujú, pretože im to už poslúžilo. V podstate im urobíte službu tým, že si to vezmete a uvoľníte miesto v pivnici či na povale.

Rate this post