vysávač
Uncategorized

Nástrahy spoločného bývania

299

 

Začiatky spoločného bývania s partnerom sú vždy zaujímavým obdobím. Aj keď sa na začiatku zdá, že mať milovanú bytosť stále na blízku a zdieľať sním svoje súkromie je vlastne idylka nie je to úplne tak. Nie je vôbec jednoduché žiť s niekým potom, ako bol človek zvyknutý na svoje pohodlie, súkromie a hlavne svoje pravidlá. Je síce krásne žiť so svojou milovanou osobou, človek sa však musí vedieť prispôsobiť, musí vedieť hľadať kompromisy a musí vedieť niekedy uprednostniť potreby druhého na úkor svojej spokojnosti.  Keď človek žije sám, sám sa rozhoduje kde bude bývať, ako si byt alebo dom zariadi, či bude používať bežné alebo eko čistiace prostriedky, ako často bude upratovať a hlavne kedy, pretože  kým niekomu vyhovuje upratovanie cez víkend, niekto iný cez len relaxuje a upratovanie si radšej vsunie do pracovného týždňa. Zároveň môžu byť problémom rozličné prístupy k sláveniu sviatkov. Kým vy ste tradičný typ, váš partner poníma sviatky trochu modernejšie. Napríklad, kým ste bývali sami, mali ste každoročne živý vianočný stromček a teraz vás partner núti kúpiť si umelý 3d stromček.

Ďalším problémom, ktorý sa môže pri spoločnom nasťahovaní do nových priestorov objaviť je zmena miesta a teda aj zmena lokálnych podmienok a špecifík, napríklad, čo sa týka kvality vody, klimatických podmienok a ich vplyvu na bývanie a iné. Napríklad taká tvrdá voda vie poriadne zaskočiť človeka, ktorý doteraz býval v prostredí s mäkkou vodou. Problémy s vodným kameňom, zvýšená údržba domácich spotrebičov, ktoré používajú vodu, práčka, umývačka riadu, rýchlovarná kanvica. Nevyhnutná je zmena bežných čistiacich prostriedkov za také, ktoré si vedia s vodným kameňom poradiť.

Rozmýšľate, či s novým partnerom začať spoločný život na novom mieste? Áno budete sa musieť prispôsobiť jemu ako aj špecifikám nového miesta a nič už nebude také, aké bolo predtým. Ak sa však milujete, stojí to za to. Zmena je súčasť života.

Rate this post