bedroom
Uncategorized

Ako vybrať vhodnú posteľ do spálne?

332

Pre náš život je spánok nevyhnutný. Avšak k dobrému a kvalitnému spánku s istotou patrí správna posteľ, ktorá  nám bude slúžiť naozaj dlho. Pri výbere postele by sme mali dbať na veľa dôležitých kritérií.

Na čo by sme sa mali zamerať pri výbere?

Pokiaľ si kupujete novú posteľ do Vaše spálne alebo pre deti, rozhodne je potrebné aby sme odhadli správne rozmery danej posteli, ktorú potrebujete. Keďže potrebujete posteľ z ktorej Vám nebudú vyčnievať nohy alebo na ktorej sa nebudete musieť krčiť počas celého spánku. Samozrejme by ste mali dávať pozor na výber kvalitnej posteli. Pri kúpe nejakej lacne posteli sa Vám rozhodne neoplatí investovať ani do nejakej výhodnej ponuky, keďže lacné postele zvyčajne nemajú dostatočnú kvalitu ani pevné spracovanie.

Aká je dostačujúca výška postele?

Keďže sa postele vyrábajú v rôznych šírkach a dĺžkach je pre nás preto dôležité, aby sme si vybrali posteľ, ktorá bude nám určitým spôsobom aj výškovo vyhovovať. Ak Vás zaujíma aká dlhá by mala byť Vaša posteľ, tak pripočítajte k svojej výške 25 cm. Avšak u šírky postele je výber obmedzený. Jednolôžka sa väčšinou vyrábajú ako 80,90 alebo 100 centimetrové, dvojlôžka nájdete najčastejšie ako 140, 160, 200 centimetrové. Pri výbere správnej postele zvyčajne platí, že čím je posteľ širšia, tým sa na nej lepšie spí, ale nie je to pre každého pravdivá podmienka. Väčšia posteľ aj v tomto prípade znamená viac peňazí.

Rozhoduje o kvalite postele aj jej materiál?

Materiál rámu samotnej postele ovplyvňuje pevnosť a celkový vzhľad posteľ. Práve preto je potrebné, aby ste vybrali materiál, ktorý bude vyzerať dobre, a tiež bude mať dobré funkčné vlastnosti. Najčastejšie sa stretávame s kovovými, drevenými a drevotrieskovými posteľami. Pokiaľ sa pri výbere pozeráte najmä na cenu, najvhodnejšie pre Vás budú drevotrieskové postele. Avšak tieto postele nemajú žiadne iné výhody. Drevotrieskové postele sa často rozpadávajú alebo neustále vŕzgajú, z ich konštrukcie sa tiež môže uvoľniť lepidlo.

Rate this post