Uncategorized

Nečakaná zmena

105

Keď som prvý krát otehotnela myslela som si, že sa mi zrútil celý svet. Mala som 17 rokov, bola som v maturitnom ročníku, vyberala som si vysokú školu, pripravovala na príjmačky. Rozmýšľala som, či ísť na masmédiá alebo marketing, pretože v budúcnosti som chcela pracovať v online marketingovej agentúre. Možno si pomyslíte, prečo sme si nedávali pozor, keď sme mali takéto smelé plány do budúcnosti. My, sme si ale pozor dávali, a to dvojitý. Brala som antikoncepciu a ešte k tomu sme pre istotu mávali s partnerom prerušovaný sex, kedˇže sme vedeli, že aj antikoncepcia niekedy zlyhá. Nám to však zlyhalo všetko. Od tejto skúsenosti som zástancom toho, že keď sa niečo má stať, tak sa to proste stane a je jedno ako veľmi sa tomu bránite.

Na ten deň nikdy nezabudnem. Vidím ho jasne, akoby sa to všetko stalo len včera. Od rána som mala žalúdok akoby som to deň predtým prehnala s alkoholom, napínalo ma a celkovo som sa cítila veľmi zvláštne. Najprv som si myslela,že mám nejaký zdraotný problém, ale kedže mi to dva týždne meškalo, zbehla som si do lekárne po test.  Ten pocit, keď sa na ňom objavili dve čiarky si budem pamätať navždy. Oblial ma pot, v hrdli mi narástla guča, zachvátila ma totálna panika. Zavolala som Lukášovi, priateľovi, dnešnému manželovi.Našťastie on nepanikáril a podporil ma. Bol už starší mal 23 rokov, tak bol predsa len o niečo rozumnejší a stabilnešjí a vedel, že to zvládneme. Dlho to bol šok ale po pár dňoch som sa na to, že budem mať dieťatko začala vlastne veľmi tešiť. Bolo síce náročné vzdať sa všetkých plánov do budúcnosti, aspoň na najbližšie roky, ale zas, o zábavu budem mať postarané inak. Veľké šťastie som mala v Lukášovi, ktorý už žil samostatne, mal dobrú prácu a vedela som, že sa o nás postará.

Takže som miesto prípravy na vysokú začala riešiť spoločné bývanie, vyberala som kuchyne na mieru, zisťovala som či sú lepšie farby trnava alebo farby primalex a rozmýšľala som, či si kúpiť klasický alebo športový kočík.

Rate this post