Uncategorized

Ako jazdiť na motorke lepšie

338

Tak čo? Ako na tom dnes ste? Zabudli ste si štuple do uší, prečítali ste si nelichotivé správy z mesačného horoskopu alebo ste ubytovaní v Poprade a nechali ste pustenú rúru? Naštvali vás v práci? Pokiaľ na všetky tieto veci práve myslíte urobíte lepšie ak na motorku nebudete sadať. Ako často sa vám darí otočiť kľúčikom s vedomím, že sa nemusíte o nič starať a pred sebou máte iba krásny deň? Tentoraz sa vám budeme snažiť poradiť, ako byť pripravený mozgom k maximálnemu sústredeniu sa na jazdu na motorke.

Pretekárska príprava

Väčšina pretekárov musia mať všetky svoje veci a rituály pekne nalinkované pred tým, než  skočí na motorku. Veď predsa vždy,  keď vyjdú na trať, nastavujú svoj vlastný krk. Ak chcete vaše jazdenie brať trochu viac vážne, skúste jesť zdravé jedlo, chodiť do fitka, trénovať fyzičku, čítať menej mesačných horoskopov alebo si rezervujte ubytovanie v Poprade.

Plánujte

Nemusíte si pred každou jazdou rozťahovať kombinézu a modliť sa pritom ku stupačke ako Rossi, ale ako vyjdete (na cestu alebo pretekársku trať) zamyslite sa nad tým, čo sa práve chystáte urobiť. Ak nič iné, pomôže vám to vyčistiť si mozog a nemyslieť na nič iné. Myslite na jazdenie, všetko ostatné hoďte za hlavu.

Uvoľnite sa, prosím

Dáva vám jazda na okruhu zabrať? Máte po pár kolách stuhnuté ruky a predlaktia? Skúste nejazdiť v kŕči a viac si jazdu užiť. Pred naštartovaním motorky sa poriadne natiahnite, urobte pár drepov. Možno vám to bude pripadať ako blbosť, ale uvidíte, ako veľmi vám to pomôže.

Skontrolujte motorku

Natiahli ste pred jazdou reťaz? Máte správne nafúkané gumy? Máte čisté plexisklo?

Dajte si pauzu

Strávili ste na trati niekoľko hodín a máte toho dosť? Dajte si desať minút pauzy, nealko drink (najlepšia je voda bez bubliniek, na Colu zabudnite), nejakú sušienku (mastný bôčik nie je to pravé) a skúste sa zamyslieť nad tým, čo robíte na motorke zle. Premýšľajte o svojej jazde a o tom, kde ste pomalý a kde robíte chyby.

Rate this post